Cases
Wat betekent dit voor de sector?
De daadwerkelijke ontwikkelingen rond de verspreiding van het virus zijn lastig te duiden en de opinies verschillen sterk. Een waardevolle analyse die veel wordt toegepast komt van de Californische statisticus en ingenieur Tomas Pueyo. Hij geeft helder zicht op de nabije ontwikkelingen in zijn analyse ‘Coronavirus: The Hammer and the Dance’[1].

Allereerst raast het virus over de wereld. Dit kunnen we maar op één manier te lijf: een krachtige en nietsontziende dreun; de Hamer. Een lock down die ervoor zorgt dat het virus niet meer beweegt. Ook kunnen we tijd winnen voor de volgende fase: meer kennis over het virus, een versterkte gezondheidszorg, vaccin, een gedisciplineerde bevolking, voldoende voorraden, et cetera.
Nadat het virus is bedwongen komt de fase van de dans. Dit houdt in dat we moeten meebewegen met het besmettingspatroon. Per sector en per regio kijken wat werkt en noodzakelijk is. Pueyo gaat op basis van zijn analyses uit van een periode van anderhalf jaar.
In die anderhalf jaar wordt de wereld langzaam weer groter. Wat we dus weten is dat Corona in impact zal inboeten, maar dat de gevolgen zeker nog 1,5 jaar merkbaar zullen zijn. Daarom moeten we nu voorsorteren op de wijze waarop we omgaan met de gevolgen, aldus Pueyo.
(bron: https://medium.com/@tomaspueyo/coronavirus-the-hammer-and-the-dance-be9337092b56)
De afgelopen tijd zijn wij ook bezig geweest met het ontwikkelen van een gerichte aanpak voor de sector voorafgaand aan, tijdens én na het tijdperk van de 1,5 meter economie.
Meer weten over deze aanpak? Neem dan gerust contact met ons op. Dit kan per e-mail naar Wouter de Waal of telefonisch op 06 1322 7179.
Onzeopdrachtgevers
Het belang van onze opdrachtgever is vaak groot. En de vraag is complex.
Met onze opdrachtgever vormen we een team. ZKA Strategy geeft richting.